15
vyšlo 31. 3. 2003

Oskar Petr
Jaroslav Vanča
P
etr Siostrzonek
Gabriel Gössel

Týdeník Rozhlas

Nové číslo    Archiv   
   Nové číslo           Archiv       


Oskar Petr


.

Další z návratů ztraceného syna
Oskar Petr vstoupil do české populární hudby začátkem sedmdesátých let, kdy společně se Zuzanou Michnovou a Petrem Kalandrou tvořili na zdejší scéně zcela ojedinělou formaci Marsyas. Paralelně pak působil i v jazzrockové skupině Martina Kratochvíla Jazz Q. Československo mu však bylo těsné, v roce 1979 emigroval a dvanáct let se v Americe živil vším jiným než muzikou. O to víc však hudbu vstřebával - v Los Angeles tomu ani nemohlo být jinak. Po roce 1989 přijel Petr do Československa hlavně jako podnikatel, ale nakonec se vrátil k muzice. Vydal debutové a přinejmenším kritikou skvěle přijaté sólové album Krev, bláto, slzy, prosadil se však také coby skladatel písní pro jiné interprety a kapely. Pro Lucii, nejúspěšnější českou skupinu posledních let, napsal například hit Medvídek.
Začátkem
dubna vyjde Oskaru Petrovi po devíti letech nové autorské album Fabrica Atomica - další z návratů originálního písničkáře...

.

T Ý D E N Í K    R O Z H L A S - programový a kulturní týdeník ředitelka: Kateřina Konopásková šéfredaktor: Milan Šefl  redaktoři: Jana Matoušková, Agáta Pilátová, Bronislav Pražan, René Kočík  zlom: Danica Valentová odbyt: Alena Dohnalová public relations: Jitka Králová  sekretariát: Eva Hulešová adresa redakce: Jeseniova 36, 130 00 Praha 3 telefony: sekretariát 222 715 036, 222 711 028, 222 712 616 (fax, zázn.), odbyt 222 713 037 (zázn.).

  Obsah:

  Titulní rozhovor

  Názory, komentáře

  Tipy ČRo

  Rozhl. publicistika

  Frekvence

  Televize a film

  Hudba

  Archiv