Číslo 9 / 2010.

V TOMTO ČÍSLE:.
.Rozhovor s herečkou.
Veronikou Žilkovou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


Petr Koudelka, spisovatel a publicista

Jsme mimozemšťané!

Vůbec mě nepřekvapil nedávný soupis vědeckých objevů uskutečněných v minulém roce, přestože mezi nimi byly opravdu unikátní kousky. Jeden chybějící článek vývojové řady mezi opicí a člověkem, to je už stará vesta. Také že je na Měsíci voda, jak dokázal prudký náraz nějakého tělesa, které jsme vrhli do tváře našeho ubohého souputníka, mě nijak nevyvedlo z míry. Dokonce ani fotografie vesmíru těsně po velkém třesku! Bylo mi jasné, že není žádný problém udělat tak dobré snímky a dopravit je sem z dávné minulosti. Nic z toho, co novináři uvedli v seznamu kolosálních úspěchů člověka – léky proti strašlivým nemocem, nové způsoby, jak prodloužit život do sto dvaceti, nebo dubajská věž sahající až do nebe –, neohromí, všechno je nuda.
Ale přece je tu něco, co zasluhuje pozornost a co vrhá nové světlo na celou naši existenci. Je to poznání, že jsme mimozemšťané! Zprávu přinesly britské noviny jako definitivně potvrzený fakt, ověřený astrofyziky z věhlasného vědeckého ústavu. Nemám důvod o něm pochybovat.
Nevím, jak to přesně proběhlo, že jsme přiletěli jako bakterie nebo mikrobi v ocase nějaké komety a pak se rozmnožili na Zemi, ale je mi to srdečně jedno. Tím ať se zabývá věda. Samotný fakt, že jsme mimozemšťané, už stačí, protože vysvětluje konečně řadu pozoruhodných jevů, které se tady dějí.
Nikdy jsem nemohl pochopit, proč občané, kteří jsou naprosto znechuceni svými politiky, hážou po nich vejce a kameny, odsuzují jejich pavlačové jednání a hádky v parlamentu, vědí o jejich propojení se zločineckým podsvětím, jdou k volbám a znovu zvolí tytéž tváře. Vysvětlení? To je možné jen u mimozemšťanů. Tam je to naprosto běžné. Všimněte si toho ve Hvězdných válkách. Natočí se pokračování – a zase stejné postavy, stejní herci. Tak už to ve vesmíru chodí.
My mimozemšťané si volíme zcela neuvěřitelné zástupce a představitele do parlamentu i do vlády. Někteří jsou zaplaceni od podsvětí, jiní dostanou peníze, až odejdou z politiky a koupí si domy na Floridě. Nebo naši soudci! Musí být naprosto zaujatí, úplatní a nespravedliví. Jeden propustí vraha na svobodu, druhý zapomene odsoudit zločince, třetí odkládá rozhodnutí tak dlouho, až je zločin promlčený.
Prahu vede mimozemšťan, který má za sebou několik stamilionových skandálů, ale vesmírná rada, která určitě někde permanentně zasedá, ho vždycky podrží. Když je nejhůř, uklidí ho do Antarktidy. Mám podezření, že právě tam je centrála, která nás spojuje s kosmem, když je zapotřebí.
Zajímavé je, že naše vedoucí elita má některé typické rysy, zvláštní fyziognomii, která prozrazuje její mimozemský původ. Podobně jako u komunistických pohlavárů byly typické ovarovité brady, jsou v tomto případě charakteristické telecí obličeje, které mají zřejmě působit jako domorodé tváře Pozemšťanů. Všichni hledaní zločinci, dřívější dobrodinci a schopní ekonomové a podnikatelé počínaje Viktorem Koženým jsou takto vybaveni. Včera jsem šel ulicí kolem Florence a na sloupech visel portrét hledaného mimozemšťana Pitra s nápisem Chyťte ho! Je to on.
Někteří mimozemšťané na planetě Zemi mimořádně zbohatli a vystavují své bohatství na odiv. Mimozemšťan, který podnikal v okrádání občanů prostřednictvím sázkových kanceláří, si postavil dům za šedesát milionů na nějakém ostrově. Jiný, který dosud podniká v energetické společnosti, vybudoval malou ozbrojenou armádu, která zastrašuje nemajetné mimozemšťany. Kupují si letadla, jachty a ženy, nejčastěji blondýnky. Stavějí vily bez stavebního povolení na zakázaných místech a odmítají plnit příkazy úřadů i soudů. Však se jim nemůže nic stát. Mají v těchto případech k dispozici kouzelnou formuli, která mezi mimozemšťany vždycky funguje: Policie je bezmocná! Soudy a úřady jsou bezmocné! A opravdu! Použijí-li toto zaklínadlo, nic se neděje.
Nedávno se nejbohatší mimozemšťané sjeli ke společnému jednání a zvolili si pro demonstraci svého postavení Štrbské pleso na sousedním Slovensku. Aby zakryli fakt, že jde o spiknutí zaměřené na další okrádání nemajetných mimozemšťanů, předstírali, že jim jde o koňské pólo na zamrzlém plese. Jedlo se tam na stříbře a pro účastníky, rozdělené na milionáře a miliardáře, byly připraveny vyhřívané stany. Tak tomu bylo naposled u tureckého sultána a při Čingischánových vojenských taženích. Z fotografií v servilním mimozemšťanském tisku na čtenáře opět hledí známé obličeje: tupé výrazy, anticharismatické rysy. Zfušovaná práce plastických chirurgů, kosmetických poradců a sportovních trenérů.
Bohatí mimozemšťané mají své hry, které je baví daleko víc než koňské pólo a politika. Jednou z nich je například hra o třicetikorunové poplatky pro nemocné. Tu hrají rádi pořád dokola, přestože jsou to milionáři. Nebo právě proto.
Když pročítám staré pozemské kroniky, řeknu si často: A co lidé? Kam se poděli lidé? Existovali vůbec? Možná že to byla jen taková legenda, kterou si kdysi někdo vymyslel, mýtus, utopie. Anebo skutečně ještě mezi námi žijí lidé, pozorují nás, jak se ničíme, jak si podřezáváme větev, a bojí se cokoliv podniknout, protože jsou sami v ohrožení? Těžko říci.  Jsme mimozemšťané!
  
  Jak to vidí Petr Koudelka
 
   Rozhodně nečekejte nudu

   
   
Pořiďte si
 
   Putování
   za zapomenutými transporty

   Téma