Číslo 20 / 2015.

V TOMTO ČÍSLE:.
.Rozhovor s dirigentem.
Vasilijem Petrenkem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Noc literatury v Dejvicích (i jinde)

Také letos prožije jedna z částí hlavního města Prahy svou Noc literatury. Úspěšný projekt série veřejných čtení, která se v průběhu jediného večera uskuteční na nejrůznějších místech jedné z městských částí metropole, tentokrát doputoval na Prahu 6. Proběhne ve středu 13. května na dvaadvaceti zastávkách, rozdělených Vítězným náměstím čili Kulaťákem.

Německy píšící Švýcar Charles Lewinsky patří ke spisovatelům, kteří do Prahy osobně zavítají. V 18.30 bude v literární kavárně Potrvá podepisovat svůj aktuální román Gerron.

Se čtením se začne v 18 hodin a v půlhodinových intervalech bude akce pokračovat až do 22.30. Ukázky z knih bude interpretovat přes dvacet známých hereckých osobností. Projekt se ve stejný večer odehraje i na dalších třiceti pěti místech po celé České republice.

Z interpretů potvrdily svou pražskou účast herecké hvězdy kalibru Ivana Trojana, Igora Bareše, Vandy Hybnerové, Taťjany Medvecké, Zdeny Hadrbolcové či Karla Dobrého. Do knihy se však před posluchači začtou i mladší herci jako Václav Neužil, Jiří Mádl, Jana Stryková nebo Berenika Kohoutová.

Číst se bude v Dejvickém divadle, Národní technické knihovně, Památníku národního písemnictví, Pelléově vile nebo na dejvickém nádraží. Ze širokého rejstříku současných evropských autorů, jejichž díla budou takto zpřístupněna, zmiňme třeba španělského prozaika Javiera Maríase, švédského herce a povídkáře Jonase Karlssona, slovenskou prozaičku a autorku knih pro děti Veroniku Šikulovou, dánského prozaika Jakoba Melandera nebo švýcarského autora Charlese Lewinského.

Hned osm spisovatelů se zúčastní Noci literatury osobně – také proto, že akce letos proběhne v předvečer největšího knižního festivalu v zemi, Světa knihy, kde se následně představí.

Bližší informace o užitečné aktivitě Českých center, která Noc literatury ve spolupráci s velvyslanectvími a pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC pořádají, najdete na webových stránkách www.nocliteratury.cz.

Milan Šefl, publicista  Rádio Retro – Sportu zdar!
  Nalaďte si
 
  Noc literatury v Dejvicích...
  Navštivte
 
  Pražské jaro: pro sílu...
  Téma