Číslo 45 / 2011.

V TOMTO ČÍSLE:.
.Rozhovor s dramatikem a režisérem.
Davidem Drábkem.
 

 

 

 


 


Komiks o historii, encyklopedie o literatuře

Každou neděli vysílá Rádio Česko dokumentární cyklus, v němž o svých životních osudech vyprávějí váleční hrdinové, bývalí političtí vězni či disidenti, lidé, kteří prošli nacistickými nebo sovětskými lágry a mnozí další. „Jejich příběhy zaznamenali ‚sběrači‘ – dokumentaristé neziskové organizace Post Bellum v rozmezí let 2001 až 2011,“ uvádí se na webu zmíněného občanského sdružení. A jeho ředitel Mikuláš Kroupa dodává: „Děláme vlastně prostou práci – natáčíme s pamětníky výjimečných i obyčejných událostí naší nedávné minulosti rozhovory. Záznamy pak ukládáme na internetový portál Paměť národa.“

Unikátní komiksová publikace snad zaujme i ty, kteří se o naši moderní historii příliš nezajímají

Kromě rozhlasu byl projekt prezentován na různých výstavách, knižně, a dokonce vyšla multimediální učebnice pro školy s názvem My jsme to nevzdali. Své zájemce si nepochybně najde také listopadová novinka – unikátní komiksová publikace Ještě jsme ve válce a další Příběhy 20. století (TR 40/2011). „Doufáme, že příběhy zaujmou díky komiksovému zpracování i ty, kteří se o naši moderní historii příliš nezajímají,“ říká Kroupa, který bude ve čtvrtek 10. listopadu v 19 hodin jedním z hostů další vltavské Čajovny. Společně s ním za mikrofon usednou jeho další spolupracovníci, třeba novinář Adam Drda, který přinese zvukovou ukázku z vybraného dokumentu.

Před koncem pořadu ještě moderátorka přivítá šéfredaktorku nakladatelství Plus Martinu Mašínovou, která představí encyklopedii 1001 knih, které musíte přečíst, než zemřete – tlustou bichli, usnadňující orientaci ve spleti světové beletrie.

Kateřina Rathouská, redaktorka ČRo 3 – Vltava   ...a etika jde stranou
  Jak to vidí Miloš Čermák
 
  Od aristokratů ze zlodějům

  Navštivte  
 
  Komiks o historii
  Nalaďte si