51
vyšlo 8. 12. 2003

Tara Fuki
Jaroskav Vanča
P
etr Koudelka
Gabriel Gössel

Týdeník Rozhlas

Nové číslo    Archiv   
   Nové číslo          Archiv       


   T a r a  F u k i


.

Od teorie k praxi aneb O svobodě za cellem Dvojice zpívajících violoncellistek ze severní Moravy TARA FUKI je dnes už pojmem evropského zvuku. Absolventky ostravské konzervatoře a studentky hudební vědy na filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně Andrea Konstankiewicz-Nazir a Dorota Barová stihly za tři roky to, oč se většina českých hvězd pop-music snaží - neúspěšně - celý život: vzpomeňme alespoň připravované dvouměsíční turné po Francii či rýsující se koncerty v Japonsku. V roce 2001 vydané, polsky nazpívané debutové album Piosenki do snu sklidilo úspěch jak u posluchačů, tak u členů Akademie populární hudby. Druhé album Kapka je neméně ambiciózní a stylově opět nezařaditelné: k polštině tu přibyla francouzština, čeština i speciální jazyk Tara Fuki, křehká i burácející violoncella doplňují zvuky sampleru.
Sotva se jednoho neutěšeného listopadového odpoledne obě mladé ženy obrovitými pouzdry s nástroji zabarikádovaly v pohodlných křesílcích jednoho pražského klubu, hned varovaly: "My ale nejsme žádné historkářky..." Interview však přesto mohlo začít
.
.

T Ý D E N Í K    R O Z H L A S - programový a kulturní týdeník ředitelka: Kateřina Konopásková šéfredaktor: Milan Šefl  redaktoři: Jana Matoušková, Agáta Pilátová, Bronislav Pražan, René Kočík  zlom: Danica Valentová odbyt: Alena Dohnalová public relations: Jitka Králová  sekretariát: Eva Hulešová adresa redakce: Jeseniova 36, 130 00 Praha 3 telefony: sekretariát 222 715 036, 222 711 028, 222 712 616 (fax, zázn.), odbyt 222 713 037 (zázn.).

  Obsah:

  Titulní rozhovor

  Názory, komentáře

  Tipy ČRo

  Rozhl. publicistika

  Frekvence

  Televize a film

  Hudba

  Archiv