číslo 43
vyšlo 17. 10. 2005

František Derfler
Jaromír Štětina
Rudolf Křesťan

 

Nové číslo    Archiv   
   Nové číslo          Archiv       


 

  František Derfler

V Centru experimentálního divadla v Brně bylo po celý červenec a zčásti i v srpnu nebývale rušno. Probíhal zde Měsíc autorského čtení, před nímž a především po něm se účinkující, ale i diváci scházeli večer co večer v improvizované letní kavárně a vinárně na dvoře divadla. Teď na konci srpna je tu osiřelý klid, zhoršilo se i počasí. František Derfler je tu doma, neboť před nějakými šesti, sedmi lety převedl pod hlavičku Centra experimentálního divadla své obnovené Divadlo U stolu, které je nyní nedílnou součástí Centra jako jedna z jeho oficiálních scén.

Člověk, kterému se vášeň stala povoláním              JOSEF MLEJNEK            Foto JANA HALLOVÁ

Po chvíli se objevuje, zdrželo ho jen něco ve zkušebně. Je unavený, ale v očích má čerstvý výraz. Nejde ovšem o sebevědomý a spokojený pohled někoho, kdo "dokázal, že to dokázal" nebo o něco podobného, ale o jen tak prosvítající vnitřní neokázalou radost člověka, který je (opět) ve svém živlu. >>

T ý d e n í k  R o z h l a s  -  p r o g r a m o v ý  a  k u l t u r n í   t ý d e n í k
ředitelka:
Kateřina Konopásková šéfredaktor: Milan Šefl  redaktoři: Jana Matoušková, Agáta Pilátová, Bronislav Pražan, René Kočík  zlom: Danica Valentová, Petra Míková odbyt: Alena Dohnalová public relations: Jitka Králová  sekretariát: Eva Hulešová adresa redakce: Jeseniova 36, 130 00 Praha 3 telefony: sekretariát 222 715 036, 222 711 028, 222 712 616 (fax, zázn.), odbyt 222 713 037 (zázn.).

  Obsah čísla:

  Titulní rozhovor

  Jak to vidí

  Jak to slyší

  Televizní glosář

  Tipy Týdeníku

  Rozhlas Plus

  Frekvence

  Archiv

  Optimalizováno pro MSIE 6.0