číslo 29
vyšlo 11. 7. 2005

Hana a Petr Ulrychovi
Jaroslav Vanča
Jindra Klímová

 

Týdeník Rozhlas

Nové číslo    Archiv   
   Nové číslo          Archiv       


 

  Hana a Petr Ulrychovi    

Tabu bychom měli přijímat sami   Jestli může být brněnská hudební scéna na někoho hrdá, pak jsou to sourozenci Hana a Petr Ulrychovi. A jestli může být na někoho hrdá československá populární hudba, jsou to zase sourozenci Hana a Petr Ulrychovi. Spolu s kapelou Javory jsou značkou kvalitní, hloubavé a lidské písničky.
Ulrychovi začínali hudební dráhu v bigbítových kapelách Vulkán a Atlantis, v sedmdesátých letech se vydali na cestu inspirovanou moravským folklorem, později dospěli k žánru world music. Autor písní Petr Ulrych se vedle moravské lidové hudby inspiruje i vlivy balkánskými a židovskými. Napsal také několik muzikálů a hudbu k řadě filmů a televizních inscenací.
K rozhovoru jsme se sešli před koncertem Hany a Petra v Městské knihovně v Praze a předcházela mu opravdu důkladná a dlouhá zvuková zkouška, v jejímž průběhu zvukař přebíhal z nejrůznějších koutů sálu na jeviště
.

T Ý D E N Í K    R O Z H L A S - programový a kulturní týdeník ředitelka: Kateřina Konopásková šéfredaktor: Milan Šefl  redaktoři: Jana Matoušková, Agáta Pilátová, Bronislav Pražan, René Kočík  zlom: Danica Valentová, Petra Míková odbyt: Alena Dohnalová public relations: Jitka Králová  sekretariát: Eva Hulešová adresa redakce: Jeseniova 36, 130 00 Praha 3 telefony: sekretariát 222 715 036, 222 711 028, 222 712 616 (fax, zázn.), odbyt 222 713 037 (zázn.).

  Obsah čísla:

  Titulní rozhovor

  Názory, komentáře

  Tipy ČRo

  Rozhl. publicistika

  Frekvence

  Televize a film

  Hudba

  Archiv