číslo 53
vyšlo 20. 12. 2004

Jennifer Larmore
Jaroslav Vanča
Zdeněk Velíšek
Gabriel Gössel

Týdeník Rozhlas

Nové číslo    Archiv   
   Nové číslo          Archiv       


 

Jennifer Larmore a její miláček Sophie, devítiletá fenka, běžně vystupující v televizních show a fotografovaná na obálky časopisů. Sophie má za sebou i roli v Lazebníkovi sevillském - hrála prý psa doktora Bartola

Královna koloratur miluje Hendrixe Koncem listopadu se v pražském Obecním domě, za doprovodu Pražské komorní filharmonie a pod taktovkou Marka Guidariniho koncertně představila slavná americká mezzosopranistka Jennifer Larmore. Díky nádherně zabarvenému hlasu, bravurní technice a také přirozenému kontaktu s publikem slaví tato pěvkyně úspěchy ve všech prestižních operních domech a koncertních síních. Paleta jejích rolí, z nichž mnohé ztvárnila v Metropolitní opeře, je velmi široká, ale největší úspěchy slaví při interpretaci Rossiniho árií. Zpívala například při letošních oslavách 35. výročí přistání Apolla 11 na Měsíci, její vystoupení na závěrečném ceremoniálu Letních olympijských her v Atlantě zhlédlo přes dvě miliardy diváků. Je držitelkou mnoha ocenění, natočila přes šedesát alb a její interpretace árií z Händelova Julia Caesar je považována za nedostižnou. Právě áriemi z této opery zahájila 26. listopadu svůj pražský koncert, došlo však i na Mozarta, Bizeta a Rossiniho. Ještě před koncertem jsme se sešly v jejím hotelovém apartmá, kde jsme pro Český rozhlas 2 - Praha připravily tento rozhovor.

T Ý D E N Í K    R O Z H L A S - programový a kulturní týdeník ředitelka: Kateřina Konopásková šéfredaktor: Milan Šefl  redaktoři: Jana Matoušková, Agáta Pilátová, Bronislav Pražan, René Kočík  zlom: Danica Valentová, Petra Míková odbyt: Alena Dohnalová public relations: Jitka Králová  sekretariát: Eva Hulešová adresa redakce: Jeseniova 36, 130 00 Praha 3 telefony: sekretariát 222 715 036, 222 711 028, 222 712 616 (fax, zázn.), odbyt 222 713 037 (zázn.).

  Obsah čísla:

  Titulní rozhovor

  Názory, komentáře

  Tipy ČRo

  Rozhl. publicistika

  Frekvence

  Televize a film

  Hudba

  Archiv