číslo 30
vyšlo 12. 7. 2004

Juraj Jakubisko
Jan Špáta
J
indra Klímová
Gabriel Gössel

Týdeník Rozhlas

Nové číslo    Archiv   
   Nové číslo          Archiv       


Juraj Jakubisko


.

Vždycky budu dělat filmy jako Jakubisko! Nedávno diskutoval režisér Juraj Jakubisko na internetu s mladými diváky televizního pořadu Noc s Andělem; na otázky odpovídal pohotově a s šarmem, byl příjemně vstřícný i duchaplný, trousil humor. Zřejmě si s mladými lidmi povídá rád, což si lze ověřit i na jeho živých setkáních s publikem. Alespoň několik vět z oné debaty:
Otázka:
Pane Jakubisko, kolik času věnujete "neoblíbeným činnostem" (pro někoho je to mytí nádobí, pro jiného sex), jak velká část vaší práce je něco jako neoblíbená rutina a jaký máte recept na nabírání nových sil, inspirace či chuti do života? Odpověď: Mytí nádobí, sex, poslouchání muziky, čtení a malování. Pak vám na neoblíbené činnosti nezbude vůbec čas.

Otázka:
jste někdy zkusil nějakou zakázanou drogu?
Odpověď:
Jo, viděl jsem nádherný barvy a pokoušel jsem se je namalovat. Je to jeden z mých nejtemnějších a nejmíň barevných obrazů

.

T Ý D E N Í K    R O Z H L A S - programový a kulturní týdeník ředitelka: Kateřina Konopásková šéfredaktor: Milan Šefl  redaktoři: Jana Matoušková, Agáta Pilátová, Bronislav Pražan, René Kočík  zlom: Danica Valentová odbyt: Alena Dohnalová public relations: Jitka Králová  sekretariát: Eva Hulešová adresa redakce: Jeseniova 36, 130 00 Praha 3 telefony: sekretariát 222 715 036, 222 711 028, 222 712 616 (fax, zázn.), odbyt 222 713 037 (zázn.).

  Obsah čísla:

  Titulní rozhovor

  Názory, komentáře

  Tipy ČRo

  Rozhl. publicistika

  Frekvence

  Televize a film

  Hudba

  Archiv