číslo 3
vyšlo 5. 1. 2004

Božidara Turzonovová
Jaromír Štětina
P
etr Koudelka
Gabriel Gössel

Týdeník Rozhlas

Nové číslo    Archiv   
   Nové číslo          Archiv       


Božidara Turzonovová: V původním slovenském muzikálu "Adam Šangala" libretisty Jozefa Paštéky a hudebního skladatele Vašo Patejdla hraje roli hraběnky Praskovské


.

Božidara Turzonovová:
V rádiu se nedá lhát ...
Členka činohry Slovenského národního divadla Božidara Turzonovová je v paměti mnoha českých diváků zapsána hlavně jako představitelka Emy Destinnové ve filmu Božská Ema. Diváci se k tomuto snímku Jiřího Krejčíka stále vracejí - naposledy tak mohli učinit v den státního svátku České republiky. O hereckém umění Božidary Turzonovové jsme se však mohli v loňském roce přesvědčit i na vlastní oči - v rámci přehlídky Měsíc české a slovenské kulturní vzájemnosti se totiž v Praze uskutečnilo pohostinské vystoupení Divadla Andreja Bagara z Nitry, v jehož nastudování muzikálu Řek Zorba hraje paní Turzonovová Hortenzii. A do třetice Božidara Turzonovová a české publikum: stanice ČRo 3 - Vltava před časem uvedla česko-slovenský koprodukční projekt autorky Magdaleny Vágnerové Minulost na obtíž. V rozhlasovém seriálu o "někdy těžko formulovatelných rozdílech mezi Čechy a Slováky a z nich plynoucích nedorozuměních", vytvořila Božidara Turzonovová roli matky Vargové.

.

T Ý D E N Í K    R O Z H L A S - programový a kulturní týdeník ředitelka: Kateřina Konopásková šéfredaktor: Milan Šefl  redaktoři: Jana Matoušková, Agáta Pilátová, Bronislav Pražan, René Kočík  zlom: Danica Valentová odbyt: Alena Dohnalová public relations: Jitka Králová  sekretariát: Eva Hulešová adresa redakce: Jeseniova 36, 130 00 Praha 3 telefony: sekretariát 222 715 036, 222 711 028, 222 712 616 (fax, zázn.), odbyt 222 713 037 (zázn.).

  Obsah:

  Titulní rozhovor

  Názory, komentáře

  Tipy ČRo

  Rozhl. publicistika

  Frekvence

  Televize a film

  Hudba

  Archiv