43
vyšlo 14. 10. 2002

Lenka Reinerová
Alena Zemančíková
Petr Siostrzonek

Pavel Novák
Gabriel Gössel

Týdeník Rozhlas

Nové číslo    Archiv 2001   
   Nové číslo          Archiv        


Lenka Reinerová


.

Státní příslušnost: p r a ž s k á Nedávno pozvali Lenku Reinerovou k slavnostnímu udělení čestného občanství hlavního města. Když jí to z pražského magistrátu telefonovali, zeptala se: "Proč?" Podobnou otázku položila i o rok dřív, když měla dostat státní vyznamenání. A při natáčení televizního medailonu o jejím životě prosila režiséra, aby z názvu cyklu - Galerie elity národa - v jejím případě vypustil slovo "elita", zdálo se jí příliš nadnesené. Nejde o přehnanou skromnost, je pouze věcná, ptá se po příčinách a nemá ráda velká slova. Bývá zpravidla také stručná, šetří slovy. I ve svých knížkách. Třeba poutavý příběh nacistické špionky dokáže sdělit na několika stránkách.
Další vlastností L. R. je neutuchající aktivita: stále pilně píše, beseduje se čtenáři, angažuje se v úsilí vybudovat muzeum německy píšících spisovatelů, kteří žili v českých zemích, vstoupila do hnutí Amnesty International, hodně cestuje - nedávno přijela z Berlína, minulý týden jezdila po Moravě a Slovensku
.

.

T Ý D E N Í K    R O Z H L A S - programový a kulturní týdeník ředitelka: Kateřina Konopásková šéfredaktor: Milan Šefl  redaktoři: Jana Matoušková, Agáta Pilátová, Bronislav Pražan, René Kočík  zlom: Danica Valentová a Ludmila Kořínková odbyt: Alena Dohnalová public relations: Jitka Králová  sekretariát: Kateřina Vaňková adresa redakce: Jeseniova 36, 130 00 Praha 3 telefony: sekretariát 222 715 036, 222 711 028, 222 712 616 (fax, zázn.), odbyt 222 713 037 (zázn.).

  Obsah:

  Titulní rozhovor

  Názory, komentáře

  Tipy ČRo

  Rozhl. publicistika

  Frekvence

  Televize a film

  Hudba

  Archiv