39
vyšlo 16. 9. 2002

Iva Bittová
Jana Koubková
Petr Siostrzonek

M
ilan Fridrich
Gabriel Gössel

Týdeník Rozhlas

Nové číslo    Archiv 2001   
   Nové číslo          Archiv        


Iva Bittová


.

Mám uši až na druhém konci dědiny Iva Bittová je jednou z nejoriginálnějších osobností české hudební scény - její jméno však není neznámým ani zahraničním příznivcům alternativní, na pomezí folkloru, popu a klasiky se pohybující hudby. Zpěvačka, houslistka a skladatelka začínala v brněnském Divadle Na Provázku, zpívala v BROLNu i v Knirschově tanečním orchestru, hrála ve filmech (např. Ružové sny režiséra Dušana Hanáka). Později se však rozhodla pro hudební dráhu, na kterou vykročila s brněnským bubeníkem Pavlem Fajtem - jejich první a poslední společné album patří k tomu nejzajímavějšímu, co u nás kdy vzniklo. Od té doby Iva Bittová vydala celou řadu žánrově rozličných nahrávek - např. desku Classic se Škampovým kvartetem nebo dvojalbum Bílé inferno s výjimečnou sestavou soustředěnou kolem kytaristy Vladimíra Václavka. Její poslední album se jmenuje Ples upírů a Iva Bittová ho natočila s renomovaným holandským dechovým souborem Nederlands Blazers Ensemble.
Přestože Iva Bittová rozhovory zrovna nevyhledává a o své hudbě mluví spíše nerada, s interview pro Týdeník Rozhlas svolila
.
.

T Ý D E N Í K    R O Z H L A S - programový a kulturní týdeník ředitelka: Kateřina Steinicová šéfredaktor: Milan Šefl  redaktoři: Jana Matoušková, Agáta Pilátová, Bronislav Pražan, René Kočík  zlom: Danica Valentová a Ludmila Kořínková odbyt: Alena Dohnalová public relations: Jitka Králová  sekretariát: Kateřina Vaňková adresa redakce: Jeseniova 36, 130 00 Praha 3 telefony: sekretariát 22 715 036, 22 711 028, 22 712 616 (fax, zázn.), odbyt 22 713 037 (zázn.).

  Obsah:

  Titulní rozhovor

  Názory, komentáře

  Tipy ČRo

  Rozhl. publicistika

  Frekvence

  Televize a film

  Hudba

  Archiv