38
vyšlo 9. 9. 2002

Ivana Tetourová
Miroslav Konvalina
Jindra Klímová

A
gáta Pilátová
Gabriel Gössel

Týdeník Rozhlas

Nové číslo    Archiv 2001   
   Nové číslo          Archiv        


Ivana Tetourová


.

S Malým princem na nočním stolku Ivana Tetourová se narodila v Benešově a dětství prožila v Jankově u Votic. Tenkrát chtěla být učitelkou. Vystudovala gymnázium v Benešově a nějakou dobu pro změnu uvažovala o právech. To nešlo kvůli nějaké červeně podtržené větě v tatínkově kádrovém spisu, a tak nakonec paradoxně hned po střední škole odešla učit do Votic a dálkově absolvovala pedagogickou fakultu.
Lyra Pragensis vznikla v roce 1967 z podnětu pětatřiceti předních umělců jako komorní sdružení pro literaturu, hudbu a výtvarné umění a jako taková působila pod vedením Milana Friedla celých jedenatřicet let. Až do roku 1998... Když sedávám se současnou ředitelkou Lyry Pragensis, paní Ivanou Tetourovou, vždy mám pocit, že se s Lyrou prostě musela potkat
.
.

T Ý D E N Í K    R O Z H L A S - programový a kulturní týdeník ředitelka: Kateřina Steinicová šéfredaktor: Milan Šefl  redaktoři: Jana Matoušková, Agáta Pilátová, Bronislav Pražan, René Kočík  zlom: Danica Valentová a Ludmila Kořínková odbyt: Alena Dohnalová public relations: Jitka Králová  sekretariát: Kateřina Vaňková adresa redakce: Jeseniova 36, 130 00 Praha 3 telefony: sekretariát 22 715 036, 22 711 028, 22 712 616 (fax, zázn.), odbyt 22 713 037 (zázn.).

  Obsah:

  Titulní rozhovor

  Názory, komentáře

  Tipy ČRo

  Rozhl. publicistika

  Frekvence

  Televize a film

  Hudba

  Archiv