číslo 47/2001
vychází 12. listopadu

Martin Kratochvíl
Petr Voldán
Petr Nováček

Ivan Hoffman
Gabriel Gössel

Týdeník Rozhlas

Nové číslo    Archiv 2001   
   Nové číslo      Archiv 2001 


Martin Kratochvíl


.

Aby se staré potkávalo s mladým Martin Kratochvíl. Česká jazzová legenda, skladatel a průkopník hry na elektrické piano, lídr jazzrockové skupiny Jazz Q. Absolvent prestižní Berklee College Of Music v americkém Bostonu (obor kompozice), ale i Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (doktorát u profesora Patočky). Majitel nahrávacího studia Budíkov a jeden z nejúspěšnějších podnikatelů v České republice posledního desetiletí. Nyní však hlavně cestovatel, horolezec, filmař.
Sešli jsme se pár dnů po 11. září tohoto roku, kdy sebevražedné atentáty v New Yorku a ve Washingtonu rozpoutaly zřejmě největší celosvětovou krizi od konce druhé světové války. Nebylo pro mě jednoduché soustředit se na interview a také Martin Kratochvíl působil neklidně - ač to na sobě nehodlal nechat znát. Spřádal totiž plány na další ze svých dobrodružných expedic a v tu chvíli se zdálo, že se svou cessnou hned tak někde nepřistane
.
  Rozhovor...
.

T Ý D E N Í K    R O Z H L A S - programový a kulturní týdeník ředitelka: Kateřina Steinicová šéfredaktor: Milan Šefl  redaktoři: Jana Matoušková, Agáta Pilátová, Bronislav Pražan, René Kočík  zlom: Danica Valentová a Ludmila Kořínková odbyt: Alena Dohnalová public relations: Jana Ajmová  sekretariát: Jarmila Vlásková a Jitka Králová adresa redakce: Jeseniova 36, 130 00 Praha 3 telefony: sekretariát 22 715 036, 22 711 028, 22 712 616 (fax, zázn.), odbyt 22 713 037 (zázn.).

  Obsah:

  Titulní rozhovor

  Názory, komentáře

  Tipy ČRo

  Rozhl. publicistika

  Frekvence

  Televize a film

  Hudba

  Archiv