číslo 17/2001
vychází 17. dubna

Olga Sommerová
Ivan Hoffman
Petr Nováček
Milan Fridrich
Rudolf Křesťan

Týdeník Rozhlas

Nové číslo  Archív
Nové číslo       Archiv 


Olga SommerováO čem sní Olga Sommerová Režisérka Olga Sommerová natočila přes šedesát dokumentárních filmů. Působivé sociální dokumenty (Ty to překonáš, S tebou, táto), originální sociologické sondy (Máte rádi Smetanu?), desítku portrétů významných osobností pro cyklus Gen, zasvěcené pohledy do hloubi lidské duše (O čem sní ženy, O čem sní muži). Před dvěma týdny uvedla Česká televize její nejnovější příspěvek do cyklu Curriculum vitae - snímek o hraběti Kinském.
Olga Sommerová učí na FAMU a vede katedru dokumentární tvorby. O svém vztahu k dokumentu kdysi prozradila: "Dokumentární film je příležitost pro lásku". Však mu také zůstává přes dvě desítky let věrná, dnes ale už připouští, že by možná měla ubrat tempo a "víc se zahloubat do sebe". Přinesly ten pocit snad nedávné kulaté narozeniny?

.
T Ý D E N Í K    R O Z H L A S - programový a kulturní týdeník ředitelka: Kateřina Steinicová šéfredaktor: Milan Šefl  redaktoři: Jana Matoušková, Agáta Pilátová, Bronislav Pražan korektorka: Jaroslava Konášová  zlom: Danica Valentová a Ludmila Kořínková odbyt: Alena Dohnalová public relations: Jana Ajmová  sekretariát: Jarmila Vlásková a Jitka Králová adresa redakce: Jeseniova 36, 130 00 Praha 3 telefony: sekretariát 22 715 036, 22 711 028, 22 712 616 (fax, zázn.), odbyt 22 713 037 (zázn.).

  Obsah:

  Titulní rozhovor

  Názory, komentáře

  Tipy ČRo

  Rozhl. publicistika

  Frekvence

  Televize a film

  Hudba

  Pro každého něco

  Archiv