Číslo 43 / 2012.

V TOMTO ČÍSLE:.
.Rozhovor s hercem.
Jaromírem Hanzlíkem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dobročinná akademie: Pomozte držet Paraple!

Už od roku 1994 připravuje Zdeněk Svěrák ve spolupráci s Jaroslavem Uhlířem a Českou televizí zábavný pořad Dobročinná akademie, jehož výtěžek každoročně směřuje na konto Centra Paraple. Letos proběhne v novém termínu, v den státního svátku České republiky 28. října (zač. ve 21 hodin). Jinak bude ale vše při starém – s pomocí množství pozvaných osobností z řad umělců se patron Zdeněk Svěrák opět pokusí získat od televizních diváků co největší finanční pomoc pro vozíčkáře z celé republiky.

Buďte štědří – vyzývá Zdeněk Svěrák

Obecně prospěšná společnost Centrum Paraple pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy následkem úrazu nebo onemocnění. A nejde jen o samotné postižené, podporu velmi často potřebují blízcí a rodiny handicapovaných, nejen v rovině hmotné, ale třeba i po psychické stránce. Ochrnutých bohužel neubývá, naopak, každý týden postihne úraz s následným poraněním míchy hned čtyři lidi. Služeb Centra Paraple ročně využije asi tisíc pět set vozíčkářů.
Dobročinná akademie, vysílaná ze žižkovského Divadla Járy Cimrmana, nabídne televizním divákům i rozhlasovým posluchačům (od roku 2002 přenáší záznam i Radiožurnál) vystoupení Hradišťanu s primášem Jiřím Pavlicou, projekt Vivaldianno naživo představí houslista Jaroslav Svěcený a bývalý člen Lucie, klavírista Michal Dvořák. Z dalších účinkujících jmenujme dětský sbor Sedmihlásek, Pražský kytarový orchestr nebo písničkářku Radůzu, samozřejmě nebude chybět ani písnička v provedení dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák.
V průběhu večera můžete na účet Centra Paraple zasílat jednorázové dárcovské „esemesky“ ve tvaru DMS PARAPLE na číslo 87 777 nebo celoroční ve tvaru DMS ROK PARAPLE na stejné číslo – v takovém případě vám bude každý měsíc po dobu jednoho roku odečteno z účtu třicet korun. Z každé textové zprávy získají vozíčkáři dvacet sedm korun. Peníze poputují na sociálně rehabilitační pobyty, vzdělávací a sportovní kurzy či speciální programy jako například Máma – táta na vozíku reagující na specifické potřeby a potíže tělesně postižených rodičů či vozíčkářů plánujících založení rodiny. Cenru Paraple můžete přispět i bankovním převodem na číslo účtu 932 932 932/0300.
Dobročinná akademie loni vynesla téměř sedm milionů korun. Není to málo, ale potřeby Centra Paraple jsou mnohem vyšší – jen celoroční provoz společnosti přijde na osmadvacet milionů, z nichž jedenáct se musí vybrat od dárců. Buďte tedy štědří a slovy Zdeňka Svěráka: „Pomozte nám držet Paraple!“

Milan Šefl  Hněv lidu
  Jak to vidí Petr Koudelka
 
  Dobročinná akademie 

  Dívejte se  
 
  Beigbeder pod vlivem  
  Pořiďte si